| Regjistorhu
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA
Lufte
Menjëherë pas sulmit të 9/11, më pak se 100 ushtarë amerikanë u dërguan në një mision të fshehtë për të rrëzuar talibanët. Ajo që ndodh më pas është një pjesë histori origjine ..
Shkrimtari: Greg Barker Aktoret: N/A
79 min
Gjenerali i suksesshëm, karizmatik Glen Mekmehon vendoset në krye të forcave të NATO-s në Afganistan, por shkëlqimi i tij rrëzohet nga vetëm një gazetar i thjeshtë që shkruan biografinë..
Shkrimtari: David Michôd Aktoret: Brad Pitt, Anthony Hayes, John Magaro, Anthony Michael Hall
122 min
Elita 123 te forcave ushtarake amerikane do te shkoje në Somali për të kapur dy nënkolonelë dhe një kryekomandant, por do te gjejnë veten në një betejë të dëshpëruar me një nga fo..
Shkrimtari: Ridley Scott Aktoret: Josh Hartnett, Ewan McGregor, Tom Sizemore, Eric Bana
144 min
I ivestiguar nga një oficer doganor, një djalë i ri tregon se si ka ndryshuar jeta e tij gjatë bërjes së një filmi mbi gjenocidin armen.
Shkrimtari: Atom Egoyan Aktoret: Simon Abkarian, Charles Aznavour, Christopher Plummer, Arsinée Khanjian
115 min
Filmi zhvillohet gjatë pushtimit të Irakut, kur një ekip i ushtrisë amerikane mundohet të mbrojë një fshat të vogël.
Shkrimtari: Fernando Coimbra Aktoret: Henry Cavill, Nicholas Hoult, Glen Powell, Tommy Flanagan
112 min
Një grup mirëmbajtësish hekurudhe nisen me një mision sa të rrezikshëm dhe aventurier për të shpëtuar vendin nga japonezët, në Kinën e vitit 1941.
Shkrimtari: Ding Sheng Aktoret: Jackie Chan, Zitao Huang, Jaycee Chan, Kai Wang
124 min
Afganistan, Majk Stivens, pas dështimit të misionit të tij, në rrugën drejt vendit ku do t'i bashkohet trupave të tjera të ushtrisë, e gjen veten në një fushë me mina disa vjeçare dhe m..
Shkrimtari: Fabio Guaglione, Fabio Resinaro Aktoret: Armie Hammer, Annabelle Wallis, Tom Cullen, Clint Dyer
106 min
Film Shqiptare Histria e nje gruaje nga Kosova qe kthehet ne vendlindje per te lindur nje femrije i cili eshte fryt i nje perdhunimi.
Shkrimtari: Agim Sopi Aktoret: Lumnie Sopi, Doug Barron, Blerim Gjoci, Enver Petrovci
99 min
Një dramë, e fuksuar në Afganistan të cilit jan dërguar një kongresmen, një gazetar dhe një profesor , një ngjarje e përfshir mes 2 ushtrive dhe armiqev të përcaktuar në një sekuenc..
Shkrimtari: Robert Redford Aktoret: Robert Redford, Meryl Streep, Tom Cruise, Michael Peña
92 min
Mjeku ushtarak amerikan i Luftës së Dytë Botërore Desmond T. Dos, i cili shërbeu gjatë betejës në Okinaua, refuzon të vrasë njerëz dhe kthehet në njeriun e parë në historinë e Amerik..
Shkrimtari: Mel Gibson Aktoret: Andrew Garfield, Richard Pyros, Jacob Warner, Milo Gibson
139 min
Në një qytet të vogël, të quajtur Port, një endacak zbulon një plan terrorist kundër Amerikës. Ai mundohet t’i tregojë sherifit të qytetit, por injorohet nga të gjithë. Ai dhe disa h..
Shkrimtari: Thomas J. Churchill Aktoret: Kenny Johnson, Mindy Robinson, Tyler Mane, William Forsythe
90 min
Kur në vitin 1941 Gjermania naziste pushtoi Bashkimin Sovjetik, trupat e tyre rethuan shpejt Leningradin. Gazetarët e huaj janë evakuuar, por një prej tyre, Kate Davies, prezumohet e vdekur dhe..
Shkrimtari: Aleksandr Buravskiy Aktoret: Mira Sorvino, Armin Mueller-Stahl, Olga Sutulova, Gabriel Byrne
110 min
Kërkon me shumë?
Je një publikues, kërkon që të japesh mendime mbi filmat.Këeto jane disa nga mundësitë që do të kesh pasi të regjistrohesh!
  • Diskuto dhe vlerëso Filma
  • Ngarko Filma
  • Ndërto koleksionin tënd te Filmave
  • Ruaj dhe komento filmat e preferuar
  • Ndaj filmat që do të shikosh me vonë
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA