| Regjistorhu
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA
Histori
(Bazuar ne histori te vertete)Trilleri dramatik i bërë në sfondin e ndodhive të mëdha historike, flet për Xhejms Donovanin…
Shkrimtari: Steven Spielberg Aktoret: Mark Rylance, Domenick Lombardozzi, Victor Verhaeghe, Mark Fichera
142 min
Bazuar ne histori te vertete Një perëndimor gjen strehim me një grup të grash në kishë gjatë pushtimit nga Japonisë në vitin 1937.Ky prift, ai përpiqet të udhëheqe gratë drejt nje ven..
Shkrimtari: Yimou Zhang Aktoret: Christian Bale, Ni Ni, Xinyi Zhang, Tianyuan Huang
146 min
(filmi shqiptare kandidat per cmimin Oscar)Miqesia e dy femijeve e testuar gjate luftes se tmerrshme ne Kosove..
Shkrimtari: Jamie Donoughue Aktoret: Fisnik Ademi, Aurita Agushi, Andi Bajgora, Eni Cani
21 min
Koha e Kometës është realizimi më i ri shqiptar. Ngjarjet zhvillohen në vitin 1914, atëhere kur Princ Wilhelm Vid emërohet Mbret i shqiptarëve dhe në gjithë Ballkanin fryn një erë lufte..
Shkrimtari: Fatmir Koçi Aktoret: Blerim Destani, Masiela Lusha, Xhevdet Ferri, Thomas Heinze
104 min
Rojet brengdetare te cilet bejne nje shpetim shume te guximshem pas nje shprthimite depozitave te naftes ne cape Cod gjate vitit 1952.
Shkrimtari: Craig Gillespie Aktoret: Chris Pine, Casey Affleck, Ben Foster, Eric Bana
117 min
Ky filëm pasqyron rrijten e fuqisë së një të riu në Paris nëpërmjet manipulimit të tij të grave më me pushtet dhe më me ndikim në qytetin e Parisit.
Shkrimtari: Declan Donnellan, Nick Ormerod Aktoret: Robert Pattinson, Uma Thurman, Kristin Scott Thomas, Christina Ricci
102 min
Historia e vërtetë dhe e dhimbshme e Solomon Northup një zezak i lirë nga veriu i New York-ut i cili rrëmbehet dhe shitet si skllav.
Shkrimtari: Steve McQueen Aktoret: Chiwetel Ejiofor, Dwight Henry, Dickie Gravois, Bryan Batt
134 min
Një mbretëreshë e re, e cila është e martuar me një mbret të çmendur, bie fshehurazi në dashuri me mjekun e saj, dhe së bashku ata fillojnë një revolucion që ndryshon një komb përgji..
Shkrimtari: Nikolaj Arcel Aktoret: Alicia Vikander, Mads Mikkelsen, Mikkel Boe Følsgaard, Trine Dyrholm
137 min
Nje ngjare ku paraqitet misioni i nje vivizioni te Ushtrise se SHBA gjate luftes se dyte boterore.
Shkrimtari: N/A Aktoret: Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor
705 min
Kërkon me shumë?
Je një publikues, kërkon që të japesh mendime mbi filmat.Këeto jane disa nga mundësitë që do të kesh pasi të regjistrohesh!
  • Diskuto dhe vlerëso Filma
  • Ngarko Filma
  • Ndërto koleksionin tënd te Filmave
  • Ruaj dhe komento filmat e preferuar
  • Ndaj filmat që do të shikosh me vonë
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA