| Regjistorhu
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA
Histori
Filmi "Premtimi", i vendosur në ditët e fundit të Perandorisë Osmane, ndjek trekëndëshin e dashurisë ndërmjet Mikaelit, studentit të shkëlqyer të mjekësisë, Anës, vazës së..
Shkrimtari: Terry George Aktoret: Oscar Isaac, Charlotte Le Bon, Christian Bale, Daniel Giménez Cacho
133 min
Ky film është frymëzuar nga ngjarjet e vërteta, në vitin 1939 ndodhi vala e fundit e emigracionit nga Afrika e Veriut, për t'i ikur varfërisë, punëtoret nga Algjeria dhe Maroku u tërhoqë..
Shkrimtari: Ismaël Ferroukhi Aktoret: Tahar Rahim, Michael Lonsdale, Mahmud Shalaby, Lubna Azabal
99 min
Filmi është bazuar në një histori të vërtetë gjatë luftës së dytë botërore. Familja Zabinski drejtonte një kopsht zoologjik në Varshavë, kur nisën bombardimet gjermane. Nga kujdesta..
Shkrimtari: Niki Caro Aktoret: Jessica Chastain, Johan Heldenbergh, Daniel Brühl, Timothy Radford
127 min
Duke dëgjuar dhe ndjekur zemrën e tij, Efraimi Hanks gjen rrugën e tij në jetë dhe në fund siguron lehtësin dhe shpëtimin për vuajtjet e karrocave të dorës të kompanies Martin. Kjo ngja..
Shkrimtari: T.C. Christensen Aktoret: Darin Southam, Richard Benedict, James Gaisford, Koleman Stinger
99 min
Elita 123 te forcave ushtarake amerikane do te shkoje në Somali për të kapur dy nënkolonelë dhe një kryekomandant, por do te gjejnë veten në një betejë të dëshpëruar me një nga fo..
Shkrimtari: Ridley Scott Aktoret: Josh Hartnett, Ewan McGregor, Tom Sizemore, Eric Bana
144 min
Një film rrëqethës mbi një familje Sike dhe peripecitë që heq ajo në një Delhi të pushtuar nga trazirat anti-Sike që lindën pas vrasjes së kryeministres së atëhershme, Indira Gandi.
Shkrimtari: Shivaji Lotan Patil Aktoret: Soha Ali Khan, Lakhwinder Lakha, Nagesh Bhonsle, Vir Das
109 min
Gjatë luftës së dytë botërore, një grup prej 28 ushtarësh, në Rusinë e vitit 1941 mundohen të ndalojnë të vetëm një mësymje gjermane drejt Moskës. Edhe pse me municione të pakëta ..
Shkrimtari: Kim Druzhinin, Andrey Shalopa Aktoret: Maksim Abrosimov, Sergey Agafonov, Maksim Belborodov, Andrey Bodrenkov
105 min
Nje nendetese e Pakistanit planifikon qe te sulmoj portin Vizak por per ta bere kete duhet te kaloj nendetesen 21.
Shkrimtari: Sankalp Reddy Aktoret: Rana Daggubati, Kay Kay Menon, Atul Kulkarni, Om Puri
116 min
Dy priftërinj udhëtojnë në Japoni për të shpëtuar mësuesin e tyre dhe për të përhapur krishtërimin.
Shkrimtari: Martin Scorsese Aktoret: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano
161 min
Ajo është në 1776 ne kolonin e Karolinës se Jugut. Benjamin Martin, një hero i luftes francezo-indiane i cili është i shqetësuar nga e kaluara e tij, tani nuk dëshiron asgjë më shumë se..
Shkrimtari: Roland Emmerich Aktoret: Mel Gibson, Heath Ledger, Joely Richardson, Jason Isaacs
165 min
Mjeku ushtarak amerikan i Luftës së Dytë Botërore Desmond T. Dos, i cili shërbeu gjatë betejës në Okinaua, refuzon të vrasë njerëz dhe kthehet në njeriun e parë në historinë e Amerik..
Shkrimtari: Mel Gibson Aktoret: Andrew Garfield, Richard Pyros, Jacob Warner, Milo Gibson
139 min
Historia e bombardimit në maratonën e Bostonit në vitin 2013 dhe pasojat e saj, përfshirë kërkimin e thellë të terroristëve përgjegjës për këtë bombardim.
Shkrimtari: Peter Berg Aktoret: Mark Wahlberg, Dicky Eklund Jr., Michael Marchand, Rhet Kidd
133 min
Kërkon me shumë?
Je një publikues, kërkon që të japesh mendime mbi filmat.Këeto jane disa nga mundësitë që do të kesh pasi të regjistrohesh!
  • Diskuto dhe vlerëso Filma
  • Ngarko Filma
  • Ndërto koleksionin tënd te Filmave
  • Ruaj dhe komento filmat e preferuar
  • Ndaj filmat që do të shikosh me vonë
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA