| Regjistorhu
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA
Biografi
Një mësuese e re frymëzon klasën e saj të studentëve për të mësuar tolerancën, pranoni veten, dhe ndjekë arsimin përtej shkollës së mesme.
Shkrimtari: Richard LaGravenese Aktoret: Hilary Swank, Patrick Dempsey, Scott Glenn, Imelda Staunton
123 min
Bazuar në jetën e vërtetë të boksierit Xhejms Bradok, një boksieri të cilit karriera e tij mendohej se kishte marrë fund…
Shkrimtari: Ron Howard Aktoret: Russell Crowe, Renée Zellweger, Paul Giamatti, Craig Bierko
144 min
Historia e Steve Jobs njeriut qe beri revulucion ne boten e inxhinierse elektronike.Jeta dhe te gjitha prapaskenat e lancimeve te produteve te tij.
Shkrimtari: Danny Boyle Aktoret: Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen, Jeff Daniels
122 min
Ne fund te viteve 1960 nje trombist i jazzit fillon nje romance me nje aktore te famshme nderkohe qe kerkon te rritet ne karriere.
Shkrimtari: Robert Budreau Aktoret: Ethan Hawke, Carmen Ejogo, Callum Keith Rennie, Tony Nappo
97 min
Një ekip i hulumtimit shkencor heton dhe dokumenton fenomenet e mbinatyrshme përreth zhdukjes se një djali 10 vjeçar. Frymëzuar nga ngjarjet e vërteta që tronditi komunitetin paranormal rret..
Shkrimtari: Devin McGinn, Steve Berg Aktoret: Britani Bateman, Taylor Bateman, Steve Berg, Michael Black
86 min
Bazuar në histori të vërtetë. Historia e Kristinë Çubuk një gazetare që vuan nga depresioni dhe me probleme në punë ndërkohë që përpiqet të çojë karrierën përpara.
Shkrimtari: Antonio Campos Aktoret: Rebecca Hall, Michael C. Hall, Tracy Letts, Maria Dizzia
119 min
Historia e një njeriu që mashtroi një komb të tërë. Një tregim mashtrimesh, që vijnë nga fakte të vërteta dhe nga një prej personazheve më intrigues të dekadës së fundit, spiunit Fr..
Shkrimtari: Alberto Rodríguez Aktoret: José Coronado, Eduard Fernández, Miquel García Borda, Santiago Molero
123 min
Shahid eshte nje film i bazuar ne histori te vertete, te nje avokati per te drejtat e njeriut, qe u vra nga njerez te paidentifikuar ne zyren e tij.
Shkrimtari: Hansal Mehta Aktoret: Rajkummar Rao, Prabhleen Sandhu, Mohammed Zeeshan Ayyub, Baljinder Kaur
129 min
Bazuar në librin bestseller në të gjithë botën. Historia se si Xhejms Bouen, një këngëtar rruge dhe një i varur nga droga në përpjekje për ta lënë, i ndryshon jeta kur takon një mace..
Shkrimtari: Roger Spottiswoode Aktoret: Luke Treadaway, Bob the Cat, Ruta Gedmintas, Joanne Froggatt
103 min
Një vajzë ugandeze e shikon botën e saj të ndryshojë me shpejtësi pasi njihet me lojën e shahut
Shkrimtari: Mira Nair Aktoret: Madina Nalwanga, David Oyelowo, Lupita Nyong'o, Martin Kabanza
124 min
Mariane Pearl fillon një kërkim të furishëm për të gjetur burrin e saj gazetarë, Danielin, kur ai zhduket në Pakistan.
Shkrimtari: Michael Winterbottom Aktoret: Dan Futterman, Angelina Jolie, Archie Panjabi, Mohammed Afzal
108 min
Film biografik për vitet 1970 për grupin e rokut Runaways. Ky film gjithashtu hulumton marrëdhëniet në mes të anëtarëve të grupit Joan Jett dhe Cherie Currie.
Shkrimtari: Floria Sigismondi Aktoret: Kristen Stewart, Dakota Fanning, Michael Shannon, Stella Maeve
106 min
Kërkon me shumë?
Je një publikues, kërkon që të japesh mendime mbi filmat.Këeto jane disa nga mundësitë që do të kesh pasi të regjistrohesh!
  • Diskuto dhe vlerëso Filma
  • Ngarko Filma
  • Ndërto koleksionin tënd te Filmave
  • Ruaj dhe komento filmat e preferuar
  • Ndaj filmat që do të shikosh me vonë
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA