| Regjistorhu
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA
Biografi
Historia flet për psikologun Uilliam Molton Marson dhe marrëdhënien e tij shumëpalëshe me gruan dhe të dashurën e tij që frymëzojnë krijimin e super heroinës Gruaja e Mrekullive.
Shkrimtari: Angela Robinson Aktoret: Luke Evans, Rebecca Hall, Bella Heathcote, Connie Britton
108 min
Kjo biografi tregon për jetën e të riut Thërgud Marshall, gjykatësi i parë afro-amerikan i Gjykatës së Lartë, teksa ai përballet me çështje që do t'i përcaktojnë karrierën.
Shkrimtari: Reginald Hudlin Aktoret: Chadwick Boseman, Josh Gad, Kate Hudson, Sterling K. Brown
118 min
Historia e Mark Felt i cili nën nofkën ''Informatori'' ndihmoi gazetarët Bob Uduard dhe Karl Bernstein të zbulonin skandalin e Uatergeit në vitin 1972.
Shkrimtari: Peter Landesman Aktoret: Liam Neeson, Diane Lane, Marton Csokas, Tony Goldwyn
103 min
Jeta e vështirë plot pengesa e autorit të suksesshëm J.D Salinxher i cili fitoi famë botërore me novelat e ti.
Shkrimtari: Danny Strong Aktoret: Zoey Deutch, Kevin Spacey, Nicholas Hoult, Sarah Paulson
106 min
Stronger është një film frymëzues me jetën e vërtetë të Xhef Boumën, një njeri i zakonshëm që preku zemrat e banorëve të qytetit të tij dhe u bë simbol botëror i shpresës pasi i m..
Shkrimtari: David Gordon Green Aktoret: Jake Gyllenhaal, Tatiana Maslany, Miranda Richardson, Richard Lane Jr.
119 min
Shkrimtarja nga Kamboxhia Long Ung kujton kohën kur në Kamboxhia u vendos regjimi komunist i Kmer Ruzhit.
Shkrimtari: Angelina Jolie Aktoret: Sareum Srey Moch, Phoeung Kompheak, Sveng Socheata, Tharoth Sam
136 min
Historia e njeriut më të kërkuar në internet. Përndjekja e kreut të website-it Megaupload që u mbyll prej ankesave të kompanive të filmave amerikane..
Shkrimtari: Annie Goldson Aktoret: Kim Kardashian West, Snoop Dogg, Kylie Minogue, Alicia Keys
107 min
Një e shtënë e nxehtë lobisti nga Washington DC dhe i përkëdheluri i tij shkojnë poshtë si skemat e tyre të ndikimit që çojë në korrupsion dhe vrasje.
Shkrimtari: George Hickenlooper Aktoret: Kevin Spacey, Ruth Marshall, Graham Greene, Hannah Endicott-Douglas
108 min
All Eyez on Me (Gjithë Sytë mbi Mua) është një film biografik mbi jeten e Tupak Shakur, aktorit, raperit, poetit dhe aktivistit për të drejtat e njerëzve me ngjyrë.
Shkrimtari: Benny Boom Aktoret: Demetrius Shipp Jr., Danai Gurira, Kat Graham, Hill Harper
139 min
Bazuar në historinë e vërtetë të një marinseje të re, disiplina e veçantë e së cilës dhe lidhja me qenin e saj luftëtar shpëtuan mijëra jetë gjatë misionit të tyre në Irak.
Shkrimtari: Gabriela Cowperthwaite Aktoret: Kate Mara, Tom Felton, Bradley Whitford, Edie Falco
116 min
The true story of suburban housewife Gertrude Baniszewski, who kept a teenage girl locked in the basement of her Indiana home during the 1960s.
Shkrimtari: Tommy O'Haver Aktoret: Ellen Page, Hayley McFarland, Nick Searcy, Romy Rosemont
98 min
Park Jeol, një anarkist korean, udhëheq një grup rebelësh dhe së bashku me ta ai përpiqet të vrasë princin e Japonisë.
Shkrimtari: Joon-ik Lee Aktoret: Je-hoon Lee, Soo-Jang Baek, Hee-seo Choi, Moon Choi
129 min
Kërkon me shumë?
Je një publikues, kërkon që të japesh mendime mbi filmat.Këeto jane disa nga mundësitë që do të kesh pasi të regjistrohesh!
  • Diskuto dhe vlerëso Filma
  • Ngarko Filma
  • Ndërto koleksionin tënd te Filmave
  • Ruaj dhe komento filmat e preferuar
  • Ndaj filmat që do të shikosh me vonë
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA