| Regjistorhu
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA
Biografi
E vërteta mbi historinë e pathënë të reperit, aktorit, poetit dhe aktivistit Tupac Shakur , duke përfshirë edhe ngritjen e tij si një artist hip-hop, aktor, poet dhe aktivist, si dhe burgo..
Shkrimtari: Benny Boom Aktoret: Demetrius Shipp Jr., Danai Gurira, Kat Graham, Hill Harper
140 min
Filmi është bazuar në një histori të vërtetë gjatë luftës së dytë botërore. Familja Zabinski drejtonte një kopsht zoologjik në Varshavë, kur nisën bombardimet gjermane. Nga kujdesta..
Shkrimtari: Niki Caro Aktoret: Jessica Chastain, Johan Heldenbergh, Daniel Brühl, Timothy Radford
127 min
Një dramë e vërtetë, përqendruar mbi eksploruesin Persival Foset i cili u zhduk në kërkim të një qyteti misterioz në Amazonë në vitet 1920.
Shkrimtari: James Gray Aktoret: Charlie Hunnam, Robert Pattinson, Sienna Miller, Tom Holland
141 min
Bazuar në ngjarje të vërteta, alpinisti i famshëm, Hongil, niset me një mision në Everest për të tërhequr trupin e pajetë të kolegut të tij të ri alpinist dhe përballet me sfidën më..
Shkrimtari: Seok-hoon Lee Aktoret: Jung-min Hwang, Sung-ha Jo, Woo Jung, In-kwon Kim
124 min
Deri në shekullin VII fiset arabe jetonin të ndara. Pas lindjes së islamit Muhamedit s.a.v.s (Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi të) i erdhi meleku më i dashur i Allahut, i cili bëri thi..
Shkrimtari: Moustapha Akkad Aktoret: Anthony Quinn, Irene Papas, Michael Ansara, Johnny Sekka
177 min
Ben Halli tërhiqet përsëri në jetën endacake me rishfaqjen e mikut të tij të vjetër Xhon Gilbert. Pas riformimit të bandës, ata së shpejti bëhen burrat më të kërkuar në historinë a..
Shkrimtari: Matthew Holmes Aktoret: Jack Martin, Jamie Coffa, William Lee, Joanne Dobbin
139 min
Ish mundesi Mahavir Singh Phogat dhe dy vajzat e tij mundese perballen me veshtiresit e tyre drejt fames ne lojrat e Commonwealth.
Shkrimtari: Nitesh Tiwari Aktoret: Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh, Sanya Malhotra
161 min
Historia fillon me vrasjet, ekzekutimet, të trafikut parisien të Zhak Mesrine. Përveç figurës së Zhak Mesrine si një gangster mediatik, narcisit dhe të dhunshëm, regjisori Jean-François R..
Shkrimtari: Jean-François Richet Aktoret: Vincent Cassel, Cécile De France, Gérard Depardieu, Gilles Lellouche
113 min
Ripërtypja në jetën e Bob Dylan, ku gjashtë shkronja mishërojnë në një aspekt tjetër jetën dhe punën e muzikantit.
Shkrimtari: Marta Alvim Aktoret: N/A
5 min
Në fund të viteve 1940, Princi i Botsuanës, Seretse Kama, shkakton një rrëmujë ndërkombëtare kur martohet me një londineze të bardhë.
Shkrimtari: Amma Asante Aktoret: David Oyelowo, Rosamund Pike, Jack Davenport, Tom Felton
111 min
Një mësuese e re frymëzon klasën e saj të studentëve për të mësuar tolerancën, pranoni veten, dhe ndjekë arsimin përtej shkollës së mesme.
Shkrimtari: Richard LaGravenese Aktoret: Hilary Swank, Patrick Dempsey, Scott Glenn, Imelda Staunton
123 min
Bazuar në jetën e vërtetë të boksierit Xhejms Bradok, një boksieri të cilit karriera e tij mendohej se kishte marrë fund…
Shkrimtari: Ron Howard Aktoret: Russell Crowe, Renée Zellweger, Paul Giamatti, Craig Bierko
144 min
Kërkon me shumë?
Je një publikues, kërkon që të japesh mendime mbi filmat.Këeto jane disa nga mundësitë që do të kesh pasi të regjistrohesh!
  • Diskuto dhe vlerëso Filma
  • Ngarko Filma
  • Ndërto koleksionin tënd te Filmave
  • Ruaj dhe komento filmat e preferuar
  • Ndaj filmat që do të shikosh me vonë
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA