| Regjistorhu
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA
Dokumentar
Dokumentare mbi jeten e Lordit Bajron
Shkrimtari: Zack Godshall Aktoret: Gwendolyn Spradling, Kayla Lemaire, Eric Schexnayder, Bria Hobgood
95 min
Komediani Kevin Hart performon para një publiku prej 50 000 njerëzish në stadiumin e hapur të Filadelfias, fusha Lincoln Financial
Shkrimtari: Leslie Small, Tim Story Aktoret: Kevin Hart, Halle Berry, Don Cheadle, Ed Helms
96 min
Aktivistët e kafshëve të egra vihen kundër gjuetarëve pa leje, në përpjekje për t'i dhënë fund tregtisë së fildishit në Afrikë.
Shkrimtari: Kief Davidson, Richard Ladkani Aktoret: N/A
112 min
Një eksplorim i vullkaneve aktivë nëpër botë.
Shkrimtari: Werner Herzog Aktoret: Werner Herzog, Clive Oppenheimer, Maurice Krafft, Katia Krafft
104 min
Një film-dokumentar mbi jetën e Brus Li, njeriu që solli revolucion me mendimet dhe filozofitë e tij. Pamje të rralla dhe foto të vjetra, për atë që cilësohet edhe si 'Babai i Arteve Marc..
Shkrimtari: Pete McCormack Aktoret: Bruce Lee, Paul Bowman, Daniele Bolelli, Richard Bustillo
94 min
Dokumentari që ndjek turin e fundit të grupit suedez të muzikës Swedish House Mafia në 2012/2013, në film tregohet miqësia e tyre, suksesi dhe ndarja e grupit
Shkrimtari: Christian Larson Aktoret: Steve Angello, Nikhil Chinappa, Axel Hedfors, Sebastian Ingrosso
95 min
Një vështrim nga Leonardo Di Caprio se si ndryshimet klimatike ndikojnë në mjedisin tonë dhe çfarë shoqëria mund të bëjë për të parandaluar zhdukjen e specieve të rrezikuara, ekosiste..
Shkrimtari: Fisher Stevens Aktoret: Elon Musk, Pope Francis, Ban Ki-Moon, Lindsey Allen
96 min
Bazuar në ngjarjet rreth vrasjes së studentes britanike, Meredit Kërçer.
Shkrimtari: Rod Blackhurst, Brian McGinn Aktoret: Anderson Cooper, Arline Kercher, Amanda Knox, Curt Knox
92 min
Një dokumentar që eksploron ngritjen e një interneti të ri; të decentralizuar, enkriptuar, të rrezikshëm dhe përtej ligjit.
Shkrimtari: Alex Winter Aktoret: Nicolas Christin, Cindy Cohn, Joshua L. Dratel, Andy Greenberg
90 min
Dokumentari i cili e gjurmon historinë e parave që nga shoqëritë antike të shkëmbimeve të sendeve deri në lëvizjet e mëdha të tregjeve financiare, i vë në pah praktikat e bankave qendr..
Shkrimtari: Torsten Hoffmann, Michael Watchulonis Aktoret: John Barrett, Andreas M. Antonopoulos, Jeffrey A. Tucker, Matt Miller
60 min
Nje dokumentare qe tregon se sa fort luftojne qeniet njerzore per te mbijetuar kur jeta e tyre eshte ne rrezik.
Shkrimtari: Nick Holt Aktoret: Richard Lintern, David K. Menon, Richard Rudd
90 min
Nje hapsore toksore qe shtrihet ne rreth 49 shtete te ndryshem jep nje pershkrim te asaj qe quhet "Shtepi"per te gjithe.
Shkrimtari: Yann Arthus-Bertrand Aktoret: Yann Arthus-Bertrand, Glenn Close, Jacques Gamblin
120 min
Kërkon me shumë?
Je një publikues, kërkon që të japesh mendime mbi filmat.Këeto jane disa nga mundësitë që do të kesh pasi të regjistrohesh!
  • Diskuto dhe vlerëso Filma
  • Ngarko Filma
  • Ndërto koleksionin tënd te Filmave
  • Ruaj dhe komento filmat e preferuar
  • Ndaj filmat që do të shikosh me vonë
Regjistrohu
Kodi CAPTCHA